13 marca 2020


Oświadczenie WSP „Społem” ws. ograniczenia ryzyka epidemiologicznego

Szanowni Państwo,

 

W związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym, Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „SPOŁEM” podjęła środki zaradcze, mające na celu minimalizację ryzyka ewentualnego rozprzestrzeniania się infekcji koronawirusa, grypy i innych chorób grypopodobnych.

W ramach wspomnianej powyżej profilaktyki do odwołania ograniczone zostały wyjazdy służbowe własnych pracowników oraz przyjmowanie wizyt w swojej siedzibie. Kontakty osobiste są dopuszczone jedynie w przypadkach niezbędnych do utrzymania bieżącego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Przed wjazdem na teren zakładu wszyscy pracownicy, goście, pracownicy firm zewnętrznych, odwiedzający nas kierowcy mają obowiązek poddać się dezynfekcji rąk oraz kontroli temperatury ciała. Procesy te będą nadzorowane przez wyznaczonego pracownika lub ochronę.

Temperatura sprawdzana będzie przy użyciu termometru zbliżeniowego lub laserowego. Jeżeli kierowca/odwiedzający nie zechce się poddać badaniu – nie zostanie udzielona zgoda na wjazd na teren zakładu. W procesie kontroli temperatury nie będą zbierane ani przetwarzane dane osobowe ani dane o stanie zdrowia – wynik będzie natychmiastowy na wyświetlaczu urządzenia i decyzja natychmiastowa czy dana osoba może być wpuszczona, czy nie.

Jednocześnie informujemy, że na teren zakładu nie będą wpuszczane osoby mające objawy przeziębienia (katar, kaszel itp.), nawet w przypadku pozytywnego wyniku kontroli temperatury.

Kontakt między naszymi pracownikami a gośćmi/kierowcami również będzie ograniczany do niezbędnego minimum (przekazanie/odbiór dokumentów,przygotowania naczepy/cysterny do załadunku/rozładunku). Kierowcy będą proszeni o pozostanie w kabinach. Na całym terenie zakładu obowiązuje zakaz podawania rąk.

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych partnerów handlowych na wyposażenie pracowników Spółdzielni pracujących poza siedzibą (kierowcy samochodów dostawczych) przekazane zostały środki ochrony bezpośredniej. Przedstawiciele Handlowi Spółdzielni skierowani zostali do pracy zdalnej tzn. do odwołania nie będą odwiedzać odbiorców i sklepów a wszelkie kontakty przybiorą formę telefoniczną lub elektroniczną.

Przepraszamy za ewentualne utrudnienia. Jedynym celem prowadzonych przez nas działań prewencyjnych jest podniesienie poziomu wspólnego bezpieczeństwa.

 

Zarząd

Wytwórczej Spółdzielni Pracy „SPOŁEM”

Nasze Aktualności