10 lutego 2022


Chrzan Luksusowy na żurawinie – limitowany produkt w ofercie WSP „Społem”

Ostry. Słodki. Kwaśny. Te trzy różne, ale jednocześnie doskonale uzupełniające się smaki, znajdziemy w nowym Chrzanie Luksusowym na żurawinie. Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” wprowadza na okres świąteczny limitowaną wersję tego tradycyjnego sosu. Jak sama nazwa wskazuje łączy on w sobie ostry smak korzenia chrzanu z delikatną, słodko-kwaśną nutą żurawiny, która nadaje mu wyjątkowego charakteru i aromatu. To nowe wcielenie cenionego przez konsumentów Chrzanu Luksusowego pojawi się w sklepach kilka tygodni przed Wielkanocą i dostępne będzie wyłącznie do wyczerpania zapasów.

Inspiracją do opracowania receptury Chrzanu Luksusowego na żurawinie były smaki kuchni staropolskiej. Jak wiadomo królowały w niej wszelkiego typu dania mięsne takie jak cielęcina, dziczyzna czy gęsina, zaś do pieczeni czy pasztetów bardzo często przygotowywano różnorodne a zarazem wyraziste sosy. I to właśnie z myślą o miłośnikach tradycyjnych, polskich smaków została opracowana receptura Chrzanu Luksusowego na żurawinie. Produkt ten doskonale uzupełni i wzbogaci wielkanocny stół. Za jednym pociągnięciem noża doda on potrawom zarówno pikanterii, charakterystycznej dla korzenia chrzanu jak i wyrafinowanego smaku żurawiny.

Z myślą o jakże wymagających, współczesnych konsumentach producent przyłożył szczególną wagę do połączenia w jednym słoiczku najwyższej jakości składników oraz unikatowych walorów smakowych. Produkt wyróżnia się przy tym oryginalnym wyglądem. Składa się z dwóch różnych warstw. Jaśniejsza z dodatkiem aż 70% tartego korzenia chrzanu oraz ciemniejsza – z żurawiną. Nowy Chrzan Luksusowy posiada jej w swoim składzie aż 30%!

Skład Chrzanu Luksusowego na żurawinie:

Składniki chrzanu: korzeń chrzanu 70%, woda, cukier, ocet spirytusowy, olej rzepakowy, sól, regulator kwasowości – kwas cytrynowy, mleko w proszku odtłuszczone, substancja zagęszczająca – guma guar, przeciwutleniacz – pirosiarczan sodu.

Składniki żurawiny: żurawina 50%, cukier, woda, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancja żelująca: pektyny.

Nasze Aktualności