O nas

Polska Firma z tradycjami

Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” to polska firma o 100-letnim doświadczeniu. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu najlepszych specjalistów, udało nam się zbudować mocną markę, która cieszy się zaufaniem konsumentów oraz partnerów biznesowych w kraju i za granicą.

Nasz kultowy produkt

Majonez Kielecki to najmocniejsza marka w portfolio WSP „Społem”. Uwielbiana i rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Przez niektórych konsumentów uznawana wręcz za kultową. To także specjał cieszący się ogromnym zaufaniem ekspertów, czego wyrazem są liczne nagrody i wyróżnienia branżowe oraz znaki jakości.

Szerokie portfolio

Specjalizujemy się w produkcji artykułów spożywczych, które stanowią obecnie przeważającą cześć naszej oferty. Majonezy, snacki, musztardy, sosy, ketchupy, chrzany i octy sygnowane znakiem WSP „Społem” są doskonale znane polskim konsumentom.

Rozwinięta sieć dystrybucji

Dzięki ścisłej i partnerskiej współpracy z największymi sieciami handlowymi min.: Jeronimo Martines, Lidl, Eurocash, Kaufland, Auchan, Carrefour, Stokrotka, Transgourmet, Makro, Dino, Aldi, Intermarche, E.Leclerc oraz hurtowniami. Produkty spożywcze WSP „Społem” są dostępne niemal w każdym zakątku Polski.

Z sercem do Świętokrzyskiego

Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem”, z siedzibą w Kielcach – a więc sercu ziemi świętokrzyskiej, z niekłamaną dumą podkreśla swoje korzenie i przywiązanie do z regionu którego się wywodzi. Ta szczególna więź znajduje odzwierciedlenie nawet w tak kluczowych aspektach funkcjonowania współczesnego przedsiębiorstwa jak nazwy wyrobów. Spółdzielnia jako pierwsza w naszym kraju zaoferowała rodzimym konsumentom produkt, znany dotychczas jedynie z domowej wytwórczości. W 1959r., w oparciu o autorską recepturę, powstał Majonez Kielecki.

Oczywiście od tego czasu wiele się zmieniło, pojawiło się mnóstwo innych producentów tego typu wyrobów, jednak smak Majonezu Kieleckiego, wytwarzanego przez Wytwórczą Spółdzielnię Pracy „Społem”, wciąż pozostaje niezmienny – pyszny i niepowtarzalny. Jedyny w swoim rodzaju, tak jak region świętokrzyski z którego pochodzi. Śmiało można dzisiaj powiedzieć, że Majonez Kielecki – z natury świętokrzyski.

 

Snack – Przysmak Świętokrzyski, Musztardy, Sosy, Ketchupy czy nawet Octy Kieleckie to kolejne przykłady wskazanej powyżej silnej więzi przedsiębiorstwa z lokalną społecznością. We wszystkich tych przypadkach produkty Spółdzielni pełnią zaszczytną rolę kulinarnych ambasadorów regionu świętokrzyskiego nie tylko w kraju ale również zagranicą.

Sukces na świecie

Nasze produkty eksportujemy w najdalsze rejony świata, gdzie stały się prawdziwym hitem. Można je znaleźć na sklepowych półkach w USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Słowacji, Kazachstanie, Bułgarii, Mołdawii, Tadżykistanu, Ukrainie, Rumunii, Czechach i republikach bałtyckich.