27 listopada 2017


Mali szefowie kuchni

Jesienna aura nie zawsze sprzyja zabawie z najmłodszymi na zewnątrz, dlatego warto mieć w zanadrzu kreatywne pomysły na zajęcia w domowym zaciszu. Jednym z nich na pewno jest wspólne gotowanie. Sprawi ono maluchom nie tylko radość, ale także pozwoli spróbować swoich sił w kulinariach.

Przygotowywanie posiłków z milusińskimi to idealna okazja, aby wytłumaczyć im nie tylko zasady zdrowego żywienia, ale także rozwinąć wyobraźnię i nauczyć samodzielności. A przede wszystkim jest to idealny sposób, na spędzenie wspaniałych chwil w gronie najbliższych.

Menu dla najmłodszych

Najlepszą metodą na zachęcenie szkraba do spożywania pełnowartościowego jedzenia będzie przygotowywanie potraw w niecodziennej odsłonie. Kanapkę z dodatkiem chudej wędliny można podać w fantazyjnej formie, wykrawając z niej kształt np. zwierzątek. Skuteczne będzie także łączenie ulubionych przysmaków dziecka z warzywami (np. naleśniki z warzywami) lub podanie warzyw w formie wypieczonych chipsów wraz z przyprawami. Doskonale w tej roli sprawdzi się Ketchupik Kielecki od WSP Społem – stworzony z myślą o najmłodszych smakoszach.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom, w tym słodkiego przecieru jabłkowego, sos z pewnością przypadnie dzieciom do gustu. Ponadto nie zawiera barwników i konserwantów.

Nasze Aktualności