15 maja 2019


Przysmak Świętokrzyski – przekąska dla każdego!

Świętokrzyskie są góry. I województwo. A świętokrzyski? Przysmak! Pszenny oraz ziemniaczany, bez dodatku przypraw i aromatów, dzięki czemu doprawisz go do smaku tak, jak lubisz. Szczypta szczypiorku, kilka krążków cebuli, świeżo mielony pieprz lub kolendra z ogródkowej rabatki. A może sos? Albo dip?

Opcji jest tyle, ile snacków w paczce, czyli bez liku. Przekąska w trakcie smażenia zwiększa swoją objętość nawet do 5 razy – miło popatrzeć, jeszcze milej popróbować i zasmakować, zanim zostaną po niej tylko okruszki i dyskusja, kto zjadł ostatnich kilka sztuk i kto idzie przygotować kolejną porcję. To nic trudnego!

Do schrupania w kilka chwil

Do przygotowania Przysmaku wystarczy kuchenka i garnek z gorącym, tłuszczem roślinnym, pod którego wpływem przekąska nabiera koloru, wielkości, chrupkości i gotowości na smakowe eksperymenty i przygody. Ziołowe, korzenne, pikantne albo…słodkie. Cynamon, kardamon czy cukier puder też idą z nim w parze! Niektórzy lubią chilli, inni wolą rzymski kmin lub, zioła prowansalskie. Swoich zwolenników mają także musztarda oraz majonez.

Przy grillu przysmak dostaje ketchupowych cętek, a przy dobrym filmie z powodzeniem zastępuje słony popcorn oraz klasyczne chipsy, paluszki, orzeszki czy precelki. Zachęcając do kulinarnych podróży śladami kuchni świata, a także do wypraw w … czasie!

Przyjemny smak czyli przysmak

Ten snack ma moc budzenia dobrych skojarzeń. Dla niektórych to smak prażynkowego dzieciństwa, innym przypomina czas studiowania i pomaga w prosty sposób zabłysnąć w kuchni czy na imprezie. Niebanalnie! Szczypta soli i odrobina humoru sprawiają, że Przysmak Świętokrzyski staje się osią spotkań i obiektem westchnień: chcemy jeszcze!

Przekąska ta sprawdzi się zarówno podczas domowych oraz działkowych spotkań, jak i na wakacjach – w domku letniskowym, w schronisku, pod żaglami i na kempingu. Z powodzeniem podkreśli charakter wspólnie spędzanych chwil, stając się smakiem wspomnień, zabawy, odpoczynku i radości. Miło do niej wracać i wciąż poznawać ją od nowa. A także zapoznawać z nią znajomych i rodzinę, bo to przysmak międzypokoleniowy i międzykulturowy. Wystarczy zapytać obcokrajowca – z wymową może mieć problem, lecz smak na pewno zna.

Pyszna możliwość

Kto raz skosztuje, ten sięgnie po więcej, o czym wiedzą polscy i zagraniczni smakosze. Opcje podstawowe są dwie: pszenna i ziemniaczana. Później zaś mnóstwo wariacji na temat doprawienia, podawania a nawet… kształtu przekąski! Producent przysmaku, WSP „Społem”, podkreśla możliwość wyprodukowania dowolnej formy przekąski pod specjalne zamówienie. Pyszna możliwość!

Nasze Aktualności