13 lipca 2017


Superfoods na kanapce

Witaminy, antyoksydanty i inne właściwości odżywcze znajdziesz w…kuchni! Dostarczają ich nie tylko egzotyczne nasiona i jagody, ale również rodzime sezonowe warzywa. W okresie letnim super żywność jest na wyciągnięcie ręki.

Przygotowanie wartościowego dla organizmu posiłku nie musi zajmować wiele czasu i być drogie – wystarczy odwiedzić najbliższy stragan z warzywami. Rzodkiewka, szpinak, natka pietruszki, por, botwina to m.in. z nimi dania będą źródłem super energii.

Dawka witamin na śniadanie

Kanapki i tosty z odpowiednimi dodatkami i warzywami mogą nie tylko dobrze smakować, ale także dać siłę na resztę dnia! Świetnym rozwiązaniem będzie np. pesto z natki pietruszki, która zawiera witaminy i składniki odżywcze.

Kromka ciemnego pieczywa posmarowana aromatycznym, zielonym pesto w towarzystwie świeżych warzyw będzie znakomitym pomysłem na pierwszy posiłek. Rukola, papryka czy dobrze znany pomidor należą do grona superfoods, które na co dzień są łatwo dostępne na straganach oraz sklepach i przede wszystkim są kopalnią wielu witamin. Należy pamiętać również o rzodkiewce i szczypiorku, ponieważ zawarte w nich wartościowe związki mogą pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu.

A co z przyprawami?

Smak letnich przekąsek z superfoods doskonale podkreślą Sosy Kieleckie: czosnkowy, hamburgerowy i amerykański. Ich kremowa konsystencja oraz charakterystyczny aromat urozmaicą nie jednego tosta czy kanapkę. Przyprawy powstają według tradycyjnych receptur z połączenia warzyw i grzybów oraz suszonych przypraw najwyższej jakości.

Super warzywa i sosy od WSP Społem to kompozycja idealna!

Nasze Aktualności