2 kwietnia 2015


Uczniowie z III LO w Kielcach ustanowili nowy rekord

30 marca br. na boisku szkolnym III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Kielcach powstała pierwsza w Polsce wielkanocna pisanka z  ponad 21 000 nakrętek od słoików! Akcja była nietypową formą złożenia życzeń mieszkańcom Kielc oraz całego woj. świętokrzyskiego. Jej celem było także zwrócenie uwagi na rodzimy produkt, jakim jest Majonez Kielecki.

 

Pomimo niekorzystnej pogody członkowie szkolnego koła działającego pod nazwą „Norwidowska Masakra Rekordów Guinessa” w 7 godzin ułożyli wielkanocną pisankę z metalowych wieczek. Jak komentuje Andrzej Wysocki nauczyciel historii, animator grupy – „Determinacja uczniów była godna podziwu. Kilkukrotne silne podmuchy wiatru zwiewały nakrętki, tym samym psując to, co już zostało ułożone. Mimo to, pisanka powstała zgodnie z planem.  Tego typu wydarzenia są nie tylko szansą na integrację, czy rozrywkę dla młodzieży, ale stanowią również dobrą okazję do treningu cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów.” – dodaje.

 

Do stworzenia działa użyto 21 300 nakrętek. Powierzchnia obrazu zajęła ponad 100m2. Uczniowie planują sprzedać wykorzystane nakrętki, a uzyskane fundusze przeznaczyć na zazielenienie terenu szkoły. Za rok grupa NMRG spróbuje stworzyć kolejne wielkanocne jajko, tym razem trójwymiarowe.

 

W bicie rekordu zaangażowała się Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem”, która nagrodziła młodych kielczan za pomysł i włożony przez ich trud. Wydarzenie wspierała także firma CROWN Packaging Polska Sp. z siedzibą w Goleniowie – producent wieczek metalowych i zakrętek typu twist – która zadbała o odpowiednią liczbę nakrętek. „Zaangażowanie uczniów i efekt finalny ich pracy zrobiły na nas ogromne wrażenie. Cieszymy się, ze nasz flagowy wyrób – Majonez Kielecki stał się inspiracją do podjęcia tej inicjatywy. Życzmy całej grupie podobnych, równie spektakularnych akcji!” – mówi Zbigniew Mojecki, Zastępca Prezesa ds. Handlowych WSP Społem.

Nasze Aktualności