27 czerwca 2019


Życzenia dla wybitnego reżysera – Krzysztofa Zanussiego

W dniach 19-20 czerwca w Krakowie zorganizowane zostały „Dni Krzysztofa Zanussiego”. Głównym pomysłodawcą oraz organizatorem był p. Dariusz Domański, niestrudzony animator polskiej kultury. Krzysztof Zanussi to jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów który świętował podwójny jubileusz – 80-te urodziny oraz 60-lecie twórczości artystycznej! Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy uczestniczyć w tych wyjątkowych uroczystościach, na których znalazło się wielu wybitnych przedstawicieli kultury, nauki, mediów oraz biznesu.

Każdy jubileusz – a szczególnie taki – jest wydarzeniem, które inspiruje do spojrzenia w przeszłość i podsumowania tego, czego dokonaliśmy w życiu. To również wyjątkowa okazja, by oddać się wspomnieniom. Nieskrywaną dumą napawa nas fakt, że wśród wielu pięknych chwil, które stały się udziałem, p. Krzysztofa Zanussiego pojawiają się również te związane z naszym produktem – Majonezem Kieleckim, który zawsze cieszył się jego sympatią. O fakcie tym wspomniał w książce p. Barbary Gruszki – Zych „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”.

Chcielibyśmy złożyć wybitnemu reżyserowi najserdeczniejsze życzenia z okazji tego wyjątkowego, podwójnego jubileuszu. Jest Pan nie tylko niezwykle utalentowanym artystą i ikoną polskiej sztuki filmowej, ale również wybitnym nauczycielem. Pański dorobek na każdym z tych pól zasługuje na najwyższe uznanie.  Prosimy przyjąć wyrazy głębokiego szacunku, wdzięczności i wszelkiej pomyślności, jak również życzenia dalszych sukcesów osobistych i zawodowych od całego zespołu Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem”.

To właśnie dzięki Panu – Wielkiemu Mistrzowi Polskiego Kina – od ponad 50-ciu lat możemy wspólnie cieszyć się, przeżywać momenty refleksji i wzruszenia. Jesteśmy przekonani, że Pana dzieła pozostaną na zawsze w historii polskiego kina. Mamy jednocześnie nadzieję, że kolejne lata będą dla Pana obfitować w twórcze inspiracje, które zaowocują jeszcze wieloma pięknymi filmami.

Zarząd oraz pracownicy Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem”

Nasze Aktualności